IKC Julianaschool weer een stap verder

7 september 2026, 12:56

Wethouder Pieter Kos (op de foto links) en Geert Verschoor (rechts), bestuurder van SCPO Albrandswaard, tekenden donderdag 3 september de bouwrealisatieovereenkomst voor de nieuwe IKC (Integraal Kind Centrum) Julianaschool.

Met deze overeenkomst maken de gemeente en het schoolbestuur duidelijke afspraken over de bouw. De gemeente is opdrachtgever en begeleidt de voorbereiding en uitvoering. Er zijn ook afspraken gemaakt over zaken als de planning, kosten, kwaliteit en communicatie.

Plannen

De plannen voor de nieuwe school aan de Sportlaan in Rhoon worden nu verder uitgewerkt. Het ontwerp ligt nog niet vast. Eerst wordt bepaalt aan welke eisen het gebouw moet voldoen. Daarna wordt een architect gekozen en start het ontwerpproces. De school, inwoners en andere betrokkenen worden (op passende momenten) hierbij betrokken.

Volgens de planning start in 2027 de volgende fase: de sloop van het huidige gebouw en de bouw van het IKC. Naar verwachting is het nieuwe gebouw medio 2029 klaar en verhuist de school naar de nieuwbouw.