De definitieve uitslag van de Provinciale Staten- en waterschapsverkiezingen in Albrandswaard is bekend. Het opkomstpercentage voor de Provinciale Statenverkiezing lag op 56,84%. De meeste stemmen gingen naar Forum voor Democratie. Voor het waterschap was de opkomst 54,02%. De meeste stemmen gingen naar Waterschapspartij Hollandse Delta.

Definitieve uitslag van de Provinciale Staten verkiezingen

LijstPartijAantal stemmen 2019Aantal stemmen 2015VerschilPercentage 2019Percentage 2015Verschil
1VVD20941879+21519,4021,35-1,93
2PVV (Partij voor de Vrijheid)7791550-7717,2317,61-10,39
3Democraten 66 (D66)671918-2476,1610,43-4,21
4Christen Democratisch Appèl (CDA)8931221-3288,2813,88-5,59
5Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)705709-46,578,06-1,52
6SP (Socialistische Partij)427695-2683,927,90-3,94
7StaatkundigGereformeerdePartij (SGP)176198-221,632,25-0,62
8ChristenUnie490372+1184,554,23+0,32
9GROENLINKS619246+3735,712,80+2,94
10Partij voor de Dieren437344+934,113,91+0,14
1150PLUS636389+2475,904,42+1,48
12DENK106n.v.t.+1060,98n.v.t.+0,98
13NIDA15n.v.t.+150,14n.v.t.+0,14
14Code Oranje39n.v.t.+390,36n.v.t.+0,36
15Forum voor Democratie2605n.v.t.+260524,19n.v.t.+24,16
16Lokale Partijen Zuid Holland (LPHZ)82n.v.t.+820,76n.v.t.+0,76
17JEZUS LEEFT1021-110,090,24-0,15
Overige partijen258-2582,93-2,93
Aantal op kandidaten uitgebrachte stemmen107848800+1984
Aantal blanco stemmen2921+8
Aantal geldige stemmen108138821+1992
Aantal ongeldige stemmen2931-2
Aantal kiezers108428852+1990
Aantal kiesgerechtigden1907618922+154
Opkomstpercentage56,84%46,78%+10,05%

Definitieve uitslag van de Waterschapsverkiezingen

LijstPartijAantal stemmen 2019Aantal stemmen 2015VerschilPercentage 2019Percentage 2015Verschil
1Waterschapspartij Hollandse Delta25912353+23824,9228,47-3,55
2Christen Democratisch Appèl (CDA)10451059-1410,0612,81-2,76
3VVD17471305+44216,7815,79+1,01
4Partij van de Arbeid (P.v.d.A.)833619+2148,027,49+0,52
5Water Natuurlijk731702+297,018,49-1,46
6Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP)18818801,822,27-0,47
7ChristenUnie578421+1575,545,09+0,47
850PLUS1098582+51610,567,04+3,52
9AWP niet politiek wel deskundig430n.v.t.+4304,14n.v.t.+4,14
10Hollandse Delta Natuurlijk1155530+62511,146,41+4,70
Overige partijen505-5056,11-6,11
Aantal op kandidaten uitgebrachte stemmen103968264+2132
Aantal blanco stemmen178207-29
Aantal geldige stemmen105748471+2103
Aantal ongeldige stemmen5680-24
Aantal kiezers106308551+2079
Aantal kiesgerechtigden1967719405+272
Opkomstpercentage54,02%44,07%+9,96