Minder openbaar vervoer voor hogere prijs dreigt door bezuiniging

Reizen met metro, tram en bus wordt flink duurder en er rijdt straks minder openbaar vervoer als het kabinet de bezuiniging van 110 miljoen euro op de Metropoolregio Rotterdam Den Haag (MRDH) en de Vervoerregio Amsterdam (VRA) doorzet.
De MRDH en de VRA, samen goed voor 68% van het regionale vervoer in Nederland, luiden de noodklok over de dreigende gevolgen van de bezuiniging. Ze hebben een petitie voor reizigers in het leven geroepen die inmiddels al meer dan 35 duizend keer is ondertekend.
Via de website methetov.petities.nl kan de petitie ondertekend worden.
De beide vervoerregio’s hopen dat de Tweede Kamer op 18 februari het kabinet alsnog op andere gedachten brengt. Dan wordt de petitie overhandigd aan de Tweede Kamercommissie voor Infrastructuur en Waterstaat.
Inwoners de dupe
Vooral inwoners van de kleinere gemeenten zoals Albrandswaard worden de dupe van de bezuinigingen. Het OV is geen luxe, maar een basisbehoefte voor heel veel mensen. Minder OV betekent minder vrijheid en kansen. Of het nu gaat om naar school gaan, werken of sociale contacten onderhouden.