Burgemeester Harald M. Bergmann
Openbare Orde & Veiligheid
“Het terugdringen van criminaliteit en overlast zijn in de afgelopen jaren belangrijke thema’s geworden.
Als burgemeester wil ik dat onze inwoners, bedrijven en instellingen in een veilig Albrandswaard kunnen werken, leven en opgroeien. De inrichting van de buitenruimte, de inzet van de politie, onze bijzondere opsporingsambtenaren (BOA’s), buurtpreventieteams, wijkforums en woningbouwcorporaties spelen hierin allemaal een rol.
De gemeente heeft natuurlijk een taak op het gebied van veiligheid. Maar wij willen onze inwoners ook graag betrekken bij het vergroten van het veiligheidsgevoel. Dat kan bijvoorbeeld door het opzetten van buurtpreventie. In een aantal buurten en wijken in onze gemeente zijn al teams aan de slag gegaan. Gesteund door de BOA’s en de politie zetten buurtbewoners zich in voor een veilige en leefbare wijk. Uit een evaluatie van de buurtpreventie in Rhoon-Noord is gebleken dat bewoners de aanwezigheid van het team als een verbetering van hun veiligheid ervaren. Dit is een duidelijk signaal. Daarom willen wij in de komende jaren het aantal buurtpreventieteams uitbreiden.
Wij zetten in op het verminderen van jeugdoverlast. Daarbij hoort het terugdringen van alcohol- en drugsgebruik. In ons jeugdbeleid zetten wij een actieprogramma op met concrete maatregelen. Wij doen dit natuurlijk niet alleen. Deze maatregelen worden ontwikkeld in samenwerking met onder andere de scholen, de GGD en maatschappelijke instellingen. Bij het tegengaan van jeugdoverlast is er een specifieke rol weggelegd voor ouders en wijkbewoners. Ook zij moeten hun verantwoordelijkheid nemen.
De eisen op het gebied van rampenbestrijding en crisisbeheersing worden terecht steeds verder aangescherpt. Als er écht iets gebeurt, moet je goed voorbereid zijn. Een goed opgeleide en getrainde organisatie zijn daarbij onmisbaar. Om dit te kunnen regelen, werken wij steeds meer samen met de gemeenten in de veiligheidsregio, in het bijzonder met Barendrecht en Ridderkerk (samen met Albrandswaard de ‘BAR-gemeenten’).”
Samenwerking
“Wij willen de zelfstandigheid van Albrandswaard behouden. Tegelijk willen wij kosten besparen, onze dienstverlening op een hoog niveau houden en de slagkracht van ons lokaal bestuur vergroten. Een bestuurskrachtige gemeente zoekt samenwerking met andere gemeenten, overheden, organisaties en instellingen. Wij bouwen verder aan de samenwerking met Barendrecht en Ridderkerk. De tijd van vrijblijvendheid is voor de BAR-gemeenten wat mij betreft wel voorbij. We moeten nu stevig gaan doorpakken en meer concrete resultaten gaan neerzetten.”
