Home Contact Openingstijden Sitemap Vacatures English Brede School Albrandswaard CAI a A
Brommer-zonder-uitlaat-rijden traditie in Albrandswaard

Dit item is verlopen op 01-05-2012.

Al generaties lang worden de inwoners van Albrandswaard in de Koninginnenacht al vroeg opgeschrikt door de Albrandswaardse variant van luilak. De jeugd heeft al weken voorpret door de voorbereidingen. Maar zijn er mensen die deze vorm van wekken in de Koninginnenacht niet op prijs stellen. De gemeente en het wijkteam van de politie hebben de handen ineengeslagen en een aantal regels vastgesteld om zowel de jeugd hun jaarlijkse pleziertje te gunnen en de nachtrust van de inwoners zoveel mogelijk te waarborgen.

Op de ochtend van 30 april wordt van 04:00 tot 06.00 uur voor de jeugd uit Albrandswaard toegestaan met brommers zonder uitlaat te rijden.

De jaarlijkse brommerrit start om 04.00 uur vanaf het parkeerterrein bij de voetbalvereniging Oude Maas aan de Albrandswaardseweg in Poortugaal.

Hierbij gelden de normale regels van de politie voor het verbaliseren, o.a.:

  • geen alcohol;
  • geen alcohol op de openbare weg;
  • helmen verplicht;
  • kentekenplaat moet kloppen;
  •  alleen op de openbare weg rijden (let op: de politie controleert hier streng op).

De politie doet in deze nacht diverse rondes door de gemeente. Ook komen ze langs bij het startpunt.